Silesia Cycle Chic


Trend "cycle chic" to nic innego jak dobrze znany blogerkom skandynawski szyk na rowerach. Zachwycone od lat wpatrujemy się zdjęcia znalezione u Sartorialista czy na Hel-looks, a tak blisko nas, w zasięgu ręki istnieje grupa zapaleńców, którzy dbają o to, by śląskie ulice mieniły się kolorami.


Tym razem cykliści rozpoczęli sezon rowerowy w Katowicach, w minioną sobotę. Z niewielkim z udziałem Bless the Mess zostali nagrodzeni za swą kreatywność. I wytrwałość! Bo mróz nie odpuszcza i wycieczka w stylowej spódnicy i wiosennym kapeluszu to nie lada wyzwanie! Chociaż Paulina, właścicielka pięknej kreacji, zapewniała mnie, że to jest jej styl bez względu na pogodę. A w jej rowerowym koszyku znalazłam kwiaty i pęczek marchewki na obiad. Równie urokliwy był cyklista w muszce i bryczesach, który tak bardzo przypominał mi eleganckiego pana z Wysp, że nie mogłam się oprzeć i drobne upominki z Gazet Wyborczej trafiły właśnie do niego. I do Pauliny.

Na stylową nagrodę zasługiwał także Górnik - z wielkim uśmiechem i werwą namawiał nas do wspólnego jeżdżenia "na kole". Nie można się oprzeć i majowy rad na Giszowcu chyba już jest zaplanowany. A wisienką na torcie okazał się jeden z najstarszych wyprodukowanych w Katowicach rowerów. Cacko pochodzi z 1925, a właścicielem jest pan Wojciech Mszyca - słynny kolekcjoner, który w swym mieszkaniu na katowickiej Paderewie udostępnia do oglądania prawdziwe skarby.

Ale mamy fajnie na tym Śląsku, co?

Do rajdu, gotowi - START!


Pan Wojciech z rowerem Ebeco

Nagrody zostały wręczone.

W Katowicach można wypożyczyć stylowy rower.

Zatem byle do wiosny! :)


fot. Gazeta Wyborcza/lena

9 komentarzy:

 1. super! a co do pytania czy będę na swag show to chyba nie :< bo akurat w tym terminie muszę być w Krakowie, NAJGORZEEEEEJ!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa, zakręceni rowerzyści :-) Buziaki już z Sosnowca ślę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne, zdjęcia genialne!
  Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ah te rowery, w zeszlym roku o tej porze swój kupiłam, a teraz nawet na ścieżkach rowerowych śnieg to się jeździć nie da;/

  OdpowiedzUsuń
 5. wow ale fantastyczni, stylowi ludzie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No, fajnie!
  A jak się nie mogłam przekonać do Śląska jak tam z rzadka pomieszkiwałam :/

  OdpowiedzUsuń