Wokół blogera!

O sile i widoczności blogerów nie muszę nikomu wspominać - ostatnie miesiące to czas prawdziwej kariery i dojścia do głosu osób blogujących. Jesteśmy ekspertami, komentujemy wydarzenia, bierzemy w nich udział i je kreujemy. Ktoś powie przesyt. Być może. Z drugiej strony dobrze, że istnieje i jest zauważana kolejna siła mogąca tworzyć gusta i opinie. Siła zwykłego. I my czynnie uczestniczymy w tworzeniu społeczności blogerskiej.

Obok nas- Dominik Kaznowski, czyli wielka szkoła blogowania!

Nie tak dawno, bo 5 kwietnia, miałyśmy okazję stanąć po stronie eksperckiej i poprowadzić prelekcję na temat efektywnej współpracy blogera z firmami i agencjami pr. Zdaje się, że to jedno z najbardziej oklepanych zagadnień, lecz ciągle brak jednoznacznych wskazówek. My, blogerzy mamy swoje wymagania, a niektórzy twierdzą, że i muchy w nosie. Rzucę sloganem - warto rozmawiać, bo nauka płynie dla obu stron. Spotkanie organizowało Polskie Stowarzyszenie PR, Oddział Śląsk i czułyśmy ogromną dumę stojąc na tej samej scenie, na której kilka minut wcześniej Dominik Kaznowski opowiadał o blogach firmowych. Jeśli nie znacie sylwetki, to czas nadrabiać zaległości bo właśnie ten Pan robi polskie internety! To on stoi za sukcesem choćby Naszej Klasy. A i oczywiście lokalne media czuwały - kilk !Ja Lena przyrzekam, że też mówiłam, choć wyglądam na lekko nierozgarniętą ;)
Ale to nie wszystko! Bo już niebawem, wraz z silną grupą blogujących organizujemy spotkanie Blosilesia: Od zera do blogera. Podczas meetingu w jednej z najprzyjemniejszych knajp w Katowicach - Białej Małpie zaczniemy od początku. Tomasz Lach podpowie jak technicznie podejść do blogowania - wskazówki dla zaawansowanych i kompletnych laików, czyli coś co może być świetnym case study. Do tego Mateusz Ochman przekona, że blogować można o wszystkim. O Jezusie także. Kuba Nagórski, jako specjalista od portali społecznościowych, zdradzi tajemnice dobrze prowadzonego fanpejdża. Zaczynamy od fundamentów. I liczymy, że Śląsk blogiem stanie. Ja(Lena) wraz z Michałem będę prowadzić, a Dagmara zaprosi na Hyde Park, podczas którego zaprezentuje się pięciu blogerów- gości. Miejsc jest 90. To znaczy... Było. Na ten moment zostały 22. Tutaj się można wpisać na obowiązkową listę gości. Zabawa zacznie się o 18.00. I dodam, by nie było wątpliwości bo takowe pojawiają się w komentarzach pod artykułem, że to inicjatywa spontaniczna i niesponsorska (i Kasi Tusk z nami nie będzie, choć portal trochę fałszuje rzeczywistość;). I jeszcze dorzucam wydarzenie na fejsie, by wszystko było proste - klik! Do zobaczenia :)

fotki: konto FB PSPR

6 komentarzy:

 1. Juz kolejny raz czytam u Was o inicjatywach na Śląsku dla blogerów i kurka znowu nic nie wiem! Ale nadrobię, postaram się pojawić na spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. a ja po raz kolejny czytam o wydarzeniu w białej małpie i aż ślinka cieknie, i powtarzam po raz setny - WHY? WHY? WHY?! Czemu środek tygodnia tak konkretnie...

  OdpowiedzUsuń
 3. gratuluję udziału w takim przedsięwzięciu!
  BRAWO!

  pozdr. AL / Alice! wake up!

  OdpowiedzUsuń
 4. kinga bo w tygodniu o miejsce latwiej :-(
  Dziewczyny- dziekujemy i zapraszamy! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. szkoda, że ja mam tak daleko:/

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę :) może będzie możliwość się poznać!

  OdpowiedzUsuń