Dlaczego peszy nas fotografowanie? Raport Dove + konkurs!

[Lena] Choć zdaje się to niemożliwe, to niechęć do stawania przed obiektywem trwa. Ciągle. Potrafię "schować się w sobie" i nawet nie próbować dobrze bawić przy robieniu fotek. Grymaszę. Bo przecież i tak źle wyjdę... O dziwo, już jako dzieciak nie przepadałam za pozowaniem. Ale chciałam stylizować sesje, siebie i koleżanki. Stylizować na elfki i driady, i właśnie takie fotki cykałam bez opamiętania (i byłam również modelką!) jako kilkunastoletnie dziewczynka. Wówczas kupowało się filmy do aparatów, wywoływało zdjęcia i z duszą na ramieniu spoglądało na wyniki pracy. Mam kilka takich zdjęć - dziewczynki schowane między drzewami, wśród pól i łąk. Oglądam z łezką w oku i zastanawiam się czasem, gdzie podziałam ten luz!

[Lona] Pamiętam, jak jako 6-latka, w kokardzie na głowie i ulubionej piżamie w misie szczerzyłam mleczne zęby do obiektywu Zenita, ukochanego aparatu mojego taty. Coś takiego, jak wstyd, skrępowanie fotografowaniem nie istniało. Wręcz przeciwnie, człek się pchał przed obiektyw, robił miny, bawił w przebieranki. A teraz? A tu nie rób zdjęcia, bo bez makijażu jestem, a tu brzuch mi widać (oj tak, mam taką manię, że w ciąży wolę zdjęcia góry ciała, bo na nich nie widać... ciąży. Bez sensu ;)), a tu mam buty zwykłe, brzydkie, albo nieułożone włosy. I tak w koło Macieju. A przecież uwiecznianie ważnych chwil jest chyba ważniejsze, niż stopień lakierowego utrwalenia hełmofonu na głowie...

Nasze doświadczenia, jak się okazuje, nie różnią się od średniej światowej. Aż 77% kobiet wstydzi się aparatu fotograficznego – są skrępowane kiedy robi im się zdjęcie, ponieważ nie czują, że są piękne. Film „Nieśmiała Kamera Dove" (dostępny na dole tego posta) to kolejny element kampanii Dove, która ma na celu zmianę podejścia kobiet do postrzegania własnego wyglądu. A jak Wy czujecie się przed obiektywem aparatu fotograficznego albo kamery? odpowiedzcie krótko na konkursowe pytanie i pozwólcie się nagrodzić zestawami biżuterii i kosmetyków Dove :)


K * O * N * K * U * R * S

1. Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że bycie sobą oznacza bycie piękną? 
2. Odpowiedz i uzasadnij w 1-3 zdaniach, a swoją odpowiedź wpisz w komentarzu pod tym postem. 
3. Wypowiedź uzupełnij swoim imieniem i nazwiskiem. Masz czas do 27 lipca do godz. 23.59.
Autorki trzech, naszym zdaniem, najciekawszych wypowiedzi 
otrzymają zestawy kosmetyków Dove oraz bransoletki z gołąbkiem.

----------------------------
EDIT: WYNIKI!!!

Kochani! Serdecznie dziękujemy za to, że podzieliliście się z nami swoim postrzeganiem własnego i - ogólniej - kobiecego piękna. Wszystkie wpisy czytało się cudnie, bo napawają nadzieją, że te nasze kompleksy i zahamowania nie są jednak tak ogromne, jak wskazywałyby wyniki badań Dove. Cóż, po prostu czytelniczki BdM są świetnymi dziewczynami i żaden aparat im niestraszny!!!

Spośdód Waszych wypowiedzi konkursowych wybrałyśmy trzy, które szczególnie nas poruszyły lub rozbawiły. Ich autorki otrzymają od Dove zestawy kosmetyków oraz stylowe bransoletki. A są to:

KATARZYNA GRYGIERCZYK
JOANNA SZYMUL
ŻANETA BIELECKA

Dziewczyny, poprosimy o Wasze adresy korespondencyjne potrzebne do wysyłki nagród. Piszcie na: kontakt.lenalona@gmail.com


66 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Dove

  Bądźmy sobą, bądźmy silne i pewne siebie. Wypowiedzmy wojnę naszym kompleksom i słabościom. Wtedy świat nie dostrzeże krzywego nosa, szerokich bioder czy małego biustu lecz przebojowe, piękne kobiety z uśmiechem na twarzy i błyskiem w oku.

  Pozdrawiam
  Karolina Kotlarek

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudownie jest móc spojrzeć w lustro i powiedzieć czuję się ze sobą dobrze.Jestem wobec siebie uczciwa,nie muszę nikogo udawać i jestem szczęśliwa.Jak pięknie jest być sobą:)

  Bernadeta Balcerek

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście, że bycie sobą czyni nas piękniejszymi. Nie próbujemy nikogo udawać więc tak naprawdę nie obchodzi nas, czy inni zaakceptują akurat tę wersję nas, którą w danym momencie próbujemy im pokazać - ileż stresu możemy sobie tym oszczędzić! Nie napinamy mięśni twarzy, nie robimy głupich, sztucznych min, a nie ma nic piękniejszego niż szeroki, szczery uśmiech :)

  pozdrawiam,
  Magda J.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko wtedy gdy zaakceptujemy siebie z wszelkim dobrodziejstwem inwentarza i pozwolimy sobie na bycie sobą.Wtedy myślę osiągamy wewnętrzną spójność i harmonię i faktycznie pojawia się to fantastyczne uczucie wewnętrznego pojednania, spokoju i myślę piękna.
  pozdrawiam
  Paulina Chwastek-Selega

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że bycie sobą oznacza bycie piękną.
  Kiedy czujemy się dobrze w swoim ciele, zachowujemy się swobodnie i spontanicznie, inni również zaczynają to dostrzegać. Emanujemy wtedy radością, pewnością siebie, wydajemy się innym bardziej sympatyczni. Nawet najpiękniejszy makijaż czy markowe i drogie ubrania nie zastąpią szczerego uśmiechu na twarzy kobiety.

  Pozdrawiam, Dorota Adamska.

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkowicie się zgadzam,bo przecież każda z nas jest piękna i najważniejsze,aby to zrozumieć i zaakceptować-bo najważniejsze piękno-to wewnętrzne nigdy nie przemija

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj tak!
  Mój Baranek (;)) zawsze powtarza : takie to jest =>małe, bezczelne, wiecznie się drze! ... ale przy tym jest tak piękne, że mogę po głowie zbierać za innych i za byle co!
  No nie ma racji? :D

  Marta Szczerbowska buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam sie z tym stwierdzeniem!!Bo bycie soba jest orginalne ,a to co orginalne to Piekne.dora82@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Dorota Kosakowska zapomnialam dodac

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak, bycie sobą oznacza bycie piękną, ponieważ bycie piękną oznacza bycie sobą - to stwierdzenie wzajemnie się uzupełnia. Trzeba akceptować siebie, swoje wady i zalety, doceniać to, jaką się jest. A jest się jedyną w swoim rodzaju, bo nie ma takiej drugiej Zosi, Kasi czy Marysi, w ponad 6ciu bilionach ludzi na świecie - warto o tym pamiętać!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadzam się ze zdaniem Lony. Miałam i mam tak samo jak ona.....poza ciążą xd


  http://nierealniie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Bycie sobą oznacza bycie piękną.Uśmiech,miłość,wiara pomogą nam być sobą i tak kierować życiem,by być z niego zadowolonym i z siebie.Róbmy to na co mamy ochotę.
  Marta Bury

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 15. Na co dzień pracuję jako fotograf. zrobiłam tysiące zdjęć do dokumentów i wiem, że nastawienie do samej siebie jest najważniejsze. Kobiety, które z góry zakładają, że źle wyjdą na zdjęciu, tak właśnie wychodzą. Pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu! Trzeba wziąć się w garść, spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie samej - TY TO JESTEŚ FAJNA DZIOŁCHA! ;)

  Katarzyna Grygierczyk

  OdpowiedzUsuń
 16. Bycie sobą oznacza bycie piękną.
  Wielka to prawda, nie ma nic wspanialszego jak spojrzenie rano w lustrze i uśmiechnie się do siebie. Poczucie, że niczego się nie udaje i życie w zgodzie z samym sobą. Bo nie ma nic piękniejszego jak dusza czysta i dobra. Bo nieważne jak dbamy o wygląd zewnętrzny, nigdy nie będziemy piękni dopóki nie zaakceptujemy siebie takimi jakich nas stworzono.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bycie sobą oznacza bycie piękną, nie przejmować się kompleksami ani innymi niedoskonałościami. Bo, najpiękniejszy jest umysł, w którym są nasze przemyślenia i sposób postrzegania siebie.
  casablanca12@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Tak zgadzam się, że bycie sobą to bycie piękną bo tylko w zgodzie z własną naturą jesteśmy w stanie uczynić swą duszę i ciało niepowtarzalnymi. Akceptacja samej siebie to najważniejsza i najtrudniejsza rzecz jakiej musimy dokonać, ale warto dla poczucia własnej wartości.

  Klaudia Bałuszek

  OdpowiedzUsuń
 19. chyba większość peszy stanie przed szkiełkiem fotografa, boimy się być sobą, pozujemy by nikt nas nie ocenił, nie skrzywdził...

  OdpowiedzUsuń
 20. Mnie peszy też. I nie wiem czy to się kiedykolwiek zmieni :(((

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgadzam się,że bycie sobą oznacza bycie piękną.Myślę,że piękno tkwi w nas samych,w naszym charakterze,sposobie bycia-twarz i ciało to tylko"opakowanie".Po co przywdziewać maski i udawać kogoś,kim nie jesteśmy-bądźmy sobą,bądźmy PIĘKNE:)
  Justyna FF.

  OdpowiedzUsuń
 22. What's up, everything is going well here and ofcourse every one is sharing information, that's in fact finе, keeр up writіng.  My weblog :: Mandy

  OdpowiedzUsuń
 23. Udając kogoś kim nie jesteśmy wkładamy w to tyle wysiłku ,że odbiera nam to całą urodę. Tak naprawdę każda z nas jest piękna, ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, wystarczy tylko siebie zaakceptować. Ja osobiście długo musiałam do tego dojrzeć w końcu mi się to udało. I świat stał się piękniejszy a zdjęcia przestały mnie peszyć czy stresować. Łatwo nie jest ale warto i tylko będąc sobą będziemy piękne bo prawdziwe.
  Justyna
  justynawolny@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Udając kogoś kim nie jesteśmy wkładamy w to tyle wysiłku ,że odbiera nam to całą urodę. Tak naprawdę każda z nas jest piękna, ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, wystarczy tylko siebie zaakceptować. Ja osobiście długo musiałam do tego dojrzeć w końcu mi się to udało. I świat stał się piękniejszy a zdjęcia przestały mnie peszyć czy stresować. Łatwo nie jest ale warto i tylko będąc sobą będziemy piękne bo prawdziwe.
  Justyna Rojek
  justynawolny@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. Bycie sobą oczywiście oznacza bycie piękną ale trzeba do tego ogromu pewności siebie oraz niepohamowanej radości życia. Doskonałość piękna polega właśnie na tym by być jego świadomym:)
  Cecylia Owczarek

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Piękno tkwi w każdym z nas! Cenię ludzi , którzy niezależnie od okoliczności zawsze są sobą !

  OdpowiedzUsuń
 27. Bycie sobą oznacza bycie piękną, czyli zawsze prawdziwą oraz szczerą- takie osoby nie kłamią, nie kręcą, pokazują rzeczywistość taką, jaką jest ona w rzeczywistości. W oczach osób pięknych, które po prostu są sobą, można się ogrzać i poczuć wyjątkowo, ponieważ to one pokazują jak bardzo kochają, pragną, szanują.
  Bycie piękną oznacza bycie dotknięciem warg wilgotnych, uśmiechem pogodnym, ciepłym spojrzeniem i rozbawieniem, dotykiem, pragnieniem, spełnieniem, myślą i słowem- sobą!


  Natalia Mocek

  OdpowiedzUsuń
 28. Bycie sobą oznacza bycie piękną, ponieważ rozum i rozsądek to forma, a serce napełnia tę formę materią. Będąc sobą, nawet po przekroczeniu osiemnastych urodzin, można poczuć się dzieckiem i odtworzyć ten niezwykły stan emocjonalny- podskórny, potężny, nieskończenie fascynujący, który sprawia,, że samochody latają, drzewa stają do góry nogami, a obdarowywanie innych uśmiechem jest ogromną przyjemnością. Świat ludzi, którzy będąc sobą czują się piękną jest światem malutkich, cieplutkich marzeń, tajemnic i nieskończonych, tak intrygujących domysłów oraz szczęścia- bezkompromisowego, pięknego, prawdziwego.

  Jakub Bartczak

  OdpowiedzUsuń
 29. Mikołaj Gogol rzekł kiedyś: "W duszy człowieka jest ty­le piękna, że bez wsty­du po­winien ją ujawniać". Uważam, iż każda z nas nosi piękno w sobie, niezależnie od tego czy nasza fizys trafia w masowe gusta, czy nie - gdyż każda z nas jest piękna na swój, niepowtarzalny sposób. Będąc sobą pokazujemy, iż akceptujemy siebie takie jakie jesteśmy - a nie ma piękniejszej kobiety niż ta, która jest przekonana o swoim pięknie...

  Marta Zytka
  zytkamarta@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Tak, tak zgadzam się z tym stwierdzeniem, ale po prostu nie potrafię w to uwierzyć... Nie czuje się kobietą piękną i w związku z tym często nie jestem sobą. Nie chcę tutaj biadolić, ani wprowadzać smutny nastrój, ale w moim przypadku taka jest rzeczywistość...

  Angelika Musiał
  angelika_musial@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. Tak, zgadzam się ze stwierdzeniem, że bycie sobą oznacza bycie piękną, ponieważ pokazując swoje prawdziwe wnętrze, ukazujemy piękno zewnętrzne. Każda kobieta jest piękna, bez względu na wszystko akceptujmy siebie, ponieważ wtedy jesteśmy najpiękniejsze. Piękna kobieta, to kobieta pewna siebie i swojej atrakcyjności, a jesteśmy atrakcyjne, nie wstydźmy się tego :)

  Dagmara Podłaszczyk

  OdpowiedzUsuń
 32. Cóż, ideałem nie jestem - mam niedoskonałości na twarzy, według mnie mój biust jest za mały, a nos za duży. Jednak dzięki tym i innym "wadom" jestem po prostu wyjątkowa i oryginalna. Zawsze jestem sobą i w pełni siebie akceptuję - to właśnie sprawia, że jestem piękna i tak też się czuję :)

  Joanna Szymul

  OdpowiedzUsuń
 33. Akceptując siebie takimi jakimi jesteśmy, automatycznie kochamy swoje wewnętrzne jak i zewnętrzne „ja”. Będąc sobą, zachowując się po swojemu i czerpiąc z życia to co dla nas najlepsze stajemy się zarówno dla siebie jak i dla otoczenia piękną, niezależną jednostką. Nasza pewność wzrasta i adoratorów więcej się pojawia. Mając światowość swojej wartości jesteśmy silniejsze. Będąc sobą nasze piękno dojrzewa w nas samych.

  Daria Waśkowiak

  OdpowiedzUsuń
 34. Kobieta piękna, to nie tylko zadbana, podkreślająca swoje atuty, lśniąca niczym gwiazda osoba. To też ta, która zna swoją wartość, nie tylko akceptuje, ale i kocha w sobie wszystko to, co inni mogliby postrzegać jako mankamenty. Podpisuję się więc w 100% pod tym stwierdzeniem, ponieważ żyjąc w zgodzie z własną naturą, możemy wyzwolić swoje prawdziwe piękno, którego nie da się namalować czy też podrasować efektownym strojem. To samozadowolenie i promienny uśmiech, pod którym miękną nogi!

  Magdalena Czernek

  OdpowiedzUsuń
 35. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, głównie dlatego, że fotografia to maja pasja i od zawsze obserwuję osoby fotografowane oraz fotografujące. Na zdjęciach wychodzą pięknie te kobiety, które są autentyczne, naturalne, które przede wszystkim są sobą. Nie wyszukują w sobie kogoś kim tak naprawdę nie są i nigdy nie będą. Uśmiech nie jest wymuszony, a fryzura nie stanowi problemu na miarę globalną. Spontaniczne zdjęcia pokazują prawdziwych nas dlatego mają czar i są niezwykłą pamiątką...

  OdpowiedzUsuń
 36. Zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem ,, Bycie sobą oznacza bycie piękną". Gdy w pełni siebie zaakceptujemy , staniemy się pewnymi siebie kobietami. które nie bacząc na wszelkie niedogodności zawsze zwycięsko wyjdą z każdej walki.

  Bycie piękną to nie tylko makijaż, zdrowa skóra i ubiór- bycie piękną to także Nasze wnętrze..

  Paulina Mazan

  OdpowiedzUsuń
 37. Opakowanie mam może nawet ładne, ale wnętrze już niekoniecznie, krzyczę, rzucam talerzami i mały furiat ze mnie. Co nie zmienia faktu, że serce ogólnie mam dobre, więc chyba zgodzę się z tym stwierdzeniem, bo piękno to dla mnie głównie to co w sercu:)
  Żaneta Bielecka

  OdpowiedzUsuń
 38. "Bycie sobą oznacza bycie piękną" - wyrażanie siebie, pokazuje naszą osobowość, coś co sprawi, że zostaniemy zapamiętane jako pewne siebie, zdające sobie sprawę z bijącego od nas blasku. Będąc sobą, czarujemy innych, przyciągamy ich spojrzenia swoją atrakcyjnością i pięknem wewnętrznym.

  Anna Wierzbowiecka

  OdpowiedzUsuń
 39. Jako typowa "nastka" miałam masę kompleksów. Codziennie porównywałam moje ciało z ciałami koleżanek czy modelek z kolorowych czasopism. W końcu dorosłam do tego, aby zaakceptować siebie w 100% i powiedzieć "ładnie wyglądam" (oczywiście nadal nie uważam się za drugą Mirandę Kerr czy kogoś takiego). Nie uciekam wzrokiem, gdy ktoś powie mi komplement i coraz rzadziej ustawiam się do aparatu z miną "eej no nie rób mi zdjęć, peszy mnie to" bo 80% zdjęć z dzieciństwa to zdjęcia "wstydnisi Paulinki".
  Jestem z siebie dumna.

  Paulina Forma

  OdpowiedzUsuń
 40. "Bycie sobą" jest dość trudną sprawą - mając wiele wad często próbujemy je zakryć (i mowa tu nie tylko o wyglądzie). Zakrywamy w tej sposób siebie, zapominając o tym, że co sztuczne i cudze, nie oddaje nas samych i nie jest naszą urodą. Bycie sobą oznacza bycie piękną, ponieważ tylko to przedstawia nas takimi, jakimi jesteśmy i nie ukazuje nas jak tanią chińską podróbę. Ewa Kołodziej

  OdpowiedzUsuń
 41. Kiedy jesteśmy sobą w pełni siebie akceptujemy i lubimy, dlatego nie musimy udawać kogoś kim tak na prawdę nie jesteśmy. Osoby, które są sobą, są szczęśliwe, bije od nich wewnętrzny blask i piękno. Bycie sobą to piękna sprawa, dlatego w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem Dove!
  Diana Lewczuk

  OdpowiedzUsuń
 42. Ideałem nie jestem - co jakiś czas cera przeżywa wysyp nowych lokatorów, tu i ówdzie mam kilka kilo za dużo (ach ta miłość do lodów!), nie zawsze mam czas i ochotę, by "robić" paznokcie..Ale na codzień staram się być sobą, nie udawać osoby, którą nie jestem i czuję się piękna! Myślę, że to jest klucz do wszystkiego - odkryjmy piękno w sobie, w tym co mamy, a nie szukajmy go na zewnątrz.

  Janina P.
  jankapazio@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 43. Każdy kto jest sobą jest piękny!Jeśli piękna nie widzisz w sobie to i dokoła go nie znajdziesz!
  Bogusława Wilczek

  OdpowiedzUsuń
 44. Jeśli robimy wszystko ze zgodą w sobie to na pewno lepiej wyglądamy :)) a bycie sobą polega na pełnej akceptacji siebie, co jak wiemy bywa bardzo trudne :)) i na pewno przy takiej samoakceptacji bardziej promieniejemy :)

  OdpowiedzUsuń
 45. A jeśli ktoś jest okrutny, ma złe nawyki, jest zepsuty od środka? Może lepiej niech przynajmniej poudaje kogoś lepszego! A do osób, które nie wierzą w siebie - jeśli wy uwierzycie to inni też uwierzą.

  OdpowiedzUsuń
 46. A jeśli ktoś jest okrutny, ma złe nawyki, jest zepsuty od środka? Może lepiej niech przynajmniej poudaje kogoś lepszego! A do osób, które nie wierzą w siebie - jeśli wy uwierzycie to inni też uwierzą.

  Anna Makowska

  OdpowiedzUsuń
 47. Jak najbardziej zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jeżeli dobrze czujemy się w swoim ciele, akceptujemy swoje wady i zalety inni również to odczują i będą nas postrzegać jako osoby atrakcyjne, odważne, trzeźwo patrzące na świat, a nawet piękne. Zresztą uważam, że naturalne piękno jest zawsze w modzie:-)

  Agata Dąbrowska

  OdpowiedzUsuń
 48. Zgadzam się,bo jestem na to żywym przykładem :) jestem sobą i jestem piękna! i nie potrzebuję się malować żeby czuć się pięknie (haha ale skromna jestem :P) w mojej kosmetyczce do makijażu jest tylko tusz do rzęs i błyszczyk do ust,a i tak bardzo mało ich używam. Uwielbiam właśnie zdjęcia spontaniczne,takie na których "czuć" życie,a nie wstyd przed obiektywem, nie lubię zdjęć pozowanych,takie zawsze "głupio" wyjdą są sztuczne i nie szczere.

  Anna Niezgódka

  OdpowiedzUsuń
 49. Być sobą nie oznacza być piękną, być sobą oznacza być pewną siebie, mieć poczucie własnej wartości a do tego nie potrzeba nadzwyczajnej urody. Aby być sobą, czuć się dobrze w swojej skórze musimy pokochać siebie takimi jakimi jesteśmy.

  OdpowiedzUsuń
 50. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 51. bycie sobą = brak udawania kogoś innego, dzięki czemu żyjemy w zgodzie ze sobą i odczuwamy szczęście
  szczęście = bycie piękną
  Zatem: bycie sobą = bycie piękną.

  Małgorzata Skrzypińska

  OdpowiedzUsuń
 52. Bądź sobą, jesteś piękna! Oczywiście, że zgadzam się z tym stwierdzeniem. Bądź sobą, bo wszyscy inni są już zajęci! Tak często staramy się naśladować innych, zakładamy maski, bo chcemy udowodnić sobie i innym, że jesteśmy lepsze. Nie akceptujemy się, bo wydaje Nam się, że jesteśmy tak mało idealne! A sekret tkwi w tym, żeby uwierzyć w siebie. Uwierzyć w swoje piękno, czuć się dobrze w swoim ciele. Bo czy może być coś piękniejszego niż moment, kiedy stoimy przed lustrem i widzimy siebie? Nie marionetkę uszytą z ludzkich podobieństw. Ale siebie. Kiedy potrafimy spojrzeć w lustro, szczerze się uśmiechnąć i powiedzieć: 'Jestem sobą. Jestem piękna i genialnie się z tym czuje!' Czy każdy kolejny dzień nie będzie dla Nas powodem do radości, bo dobrze czujemy się ze sobą? Oczywiście, że będzie. Każda z Nas jest piękna. Przykre jest to, że tak się nie doceniamy. Uważam, że o wiele łatwiej jest kobietom, którym ma kto codziennie powtarzać, że jest piękna. Najlepszym lekarstwem na kompleksy kobiety jest kochający mężczyzna. Przy nim jestem sobą, przy nim jestem piękna! To mój sekret ;)

  OdpowiedzUsuń
 53. Bądź piękna, bądź sobą... Kochani, uczę się tego już prawie 40 lat.Różnie mi idzie: raz lepiej, raz gorzej... Czasem mam ochotę schować się w mysią dziurę - na buzi wyprysk i myk do dziury! kolejna zmarszczka - myk do dziury! znowu coś się nie udało, smutek w sercu - myk!!!! myk!! myk.... Innym razem tryskam energią, radością, chcę by każdy mnie widział, podziwiał: JESTEM PIĘKNĄ KOBIETĄ!
  Justyna Wardak

  OdpowiedzUsuń
 54. Każda z nas jest piękna będąc sobą, ponieważ jest to równoznaczne z tym, że akceptuje siebie w 100 procentach, nie ma kompleksów, gdy tak jest wtedy otoczenie postrzega nas jako piękne, zdecydowane, nie zauważa wad które kiedyś zdarzało się na pewno każdej z nas wymyślać, a to że nogi nie takie, nos krzywy, biodra za szerokie. Bycie sobą to świadomość swoich autów i podkreślanie ich, niwelowanie tego co podoba nam się mniej, ale nadal w ogólnym obrazie nie zaburza naszego piękna, jest małą plamą na tle pięknego obrazu naszego ciała, a także osobowości, bo na piękno składa się wnętrze i powierzchowna uroda.
  Monika Chmielak

  OdpowiedzUsuń
 55. Jestem SOBĄ i jestem PIĘKNA! oto dowód.
  barbara gorczyca

  OdpowiedzUsuń
 56. Być sobą to być pięknym bo tylko kiedy jesteśmy prawdziwe jesteśmy piękne.Jak napisał John Keat:'"'beauty is truth, truth beauty,' – that is all / Ye know on earth, and all ye need to know'.
  Aneta Cierkoń

  OdpowiedzUsuń
 57. John Keats oczywiście:)

  OdpowiedzUsuń
 58. Nienaturalność to wystająca poza ramy naszych przekonań i przyzwyczajeń próba wyzbycia się własnych ograniczeń. Narusza ona fundament naszego piękna, jakim jest swoboda i naznacza certyfikatem źle postrzeganej sztuczności. Tymczasem prawdziwe piękno leży dokładnie na granicy, wyznaczonej przez te ograniczenia, stanowiącej mur między byciem sobą, a udawaniem.


  krzyzanskahio@gmail.com
  Honorata Krzyzanska

  OdpowiedzUsuń
 59. Jasne, że tak bo piękne jest wnętrze, dobro, radość życia, optymizm...piękno to zewnętrzne pochodzi z naszego środka ♥

  Agnieszka Dargiel

  OdpowiedzUsuń
 60. Gdybyśmy się tak rzeczywiście akceptowali to nie byłby potrzebny retusz fotografii ani Photoshop, a dzięki nim możemy "przejść do historii" - bez wyprysków, zmarszczek - gładkie, atrakcyjne,ze śnieżnobiałym uśmiechem no i oczywiście bez śladu cellulitu - "podrasowane" jak gwiazdy i modelki z okładek. Cóż, gdy takie podobizny pokażemy przyszłym wnusiom "ach zobacz jaka byłam piękna i młoda...niemożliwe babciu - to nie ty" ;-).
  A tak na poważnie to żyjemy tu i teraz więc lubmy same siebie, dbajmy o siebie, bądźmy naturalne i pamiętajmy, że czasem niezbyt atrakcyjne opakowanie kryje prawdziwe skarby :-)
  Halina G Sz

  OdpowiedzUsuń
 61. Zgadzam się z tym stwierdzeniem,jednak w dzisiejszych czasach pewnosc siebie jest trudna do osiągnięcia,ponieważ dzieje się tak wiele złego,że nawet nie możemy byc pewni siebie.Uśmiechajmy się,myślmy optymistycznie, wierzmy głęboko w siebie,czyńmy dobrze,a może i świat i my zmienimy się na pewnych siebie i wtedy wszystko będzie pięknie.A Piękno mamy w sobie,tylko odkryjmy go.
  Beata Korpecka

  OdpowiedzUsuń
 62. Najpiękniejsze są prześmieszne miny, które przybieramy gorliwie tłumacząc się na niespodziewanych zdjęciach. Najpiękniejsze są nasze włosy ułożone przedziwnym koszmarem, tuż po przebudzeniu nad ranem. Łzy bezsilności, krzyk pełen złości, śmiech tak głośny, że mógłby obudzić ze snu drzemiące niedźwiedzie i zapach nagiego ciała- bo prawdziwe piękno nie wymaga naszej ingerencji, sztucznych póz, udawania groźnej divy, kiedy w sercu czai się cicha szara mysz...

  Aleksandra Jarosz
  axel907@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 63. Każdy kto zaakceptuje siebie, takim jakim jest, odkrywa to, co najpiękniejsze. Wtedy, nie tylko świat staje się piękniejszy, ale również nasze wnętrze. Każde, nawet zniekształcające lustro, pokaże nam odbicie , którym zawsze będziemy się zachwycać.

  agusiabialek@gazeta.pl
  Agnieszka Białek

  OdpowiedzUsuń
 64. Z męskiego punktu widzenia wydaje mi się, że każda kobieta dzieli piękno na dwie podgrupy: jedno piękno, to intymne, którego wyrazem jest odbicie w lustrze i drugie, całkowicie uwzględniające opinię pozostałych. Kobieta inaczej ubierze się, umaluje i odmiennie będzie się zachowywać by poczuć się piękna tylko w swoim towarzystwie, a inaczej gdy jest oceniana przez drugą osobę. I nawet gdy próbuje zachwycić innych, nie wydaje mi się żeby przestawała być sobą, bowiem radość z czyjegoś komplementu jest częścią naszej ludzkiej natury - pięknej natury.

  Piotr B.
  brodziu43@wp.pl

  OdpowiedzUsuń